Display at Gaia Boutique Club for Rozalb de Mura

One night event … şi evident l-am ratat …

Pentru că Roisin Murphy s-a îmbrăcat de câteva ori de la Rozalb de Mura, organizatorii concertului, pe care l-a susţinut recent la Bucureşti, s-au gândit să comită afterparty la Gaia Boutique Club, cu ţinutele Rozalb de Mura, dar prezentate într-o instalaţie mai specială .Aici au intervenit copilele talentate de la LISTE NOIRE, irezistibil de talentate:


Fetele (Ioana şi Maria) au fost extrem de amabile şi mi-au oferit câteva imagini ( în exclusivitate, pentru că nu s-a gândit nimeni să scrie despre, evident subiect neinteresant …) şi câteva cuvinte:

Liste Noire:

Ne-am gandit sa facem ceva care sa reflecte criza economica din ultimul timp, un fel de parasyte shop (magazin spontan). E o instalatie temporara facuta de Liste Noire pentru Rozalb de Mura.

Dupa doua nopti nedormite, mult scotch maro, tuburi argintii, cuttere, coca-cola light, tortilla mexicana, si alte zeci de materiale de la Bricostore.

Mai mult decât inspiraţional …

This entry was posted in Modă and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Display at Gaia Boutique Club for Rozalb de Mura

  1. SwissBoy says:

    E chiar bestiala ideea felicitari organizatorilor :) si mersi si tie R.R ca ne dai vesti frumoase. :P

  2. lipstick says:

    chiar faina idee de expo . se pare ca aceasta criza naste si idei salvatoare pentru comercianti :) )

  3. Adina says:

    Ideea e geniala dar poate daca se afla ceva despre acest subiect mai timp s-ar fi scris. Oricum fetele de la Liste Noire sunt extrem de talentate iar eu personal le apreciez foarte foarte mult. Cred ca le voi cere si eu pozele sa realizam un material caci este foarte interesant.

  4. carola says:

    Fain! Taking retail to a new level :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>